Czternastu studentów krakowskiej ASP z Wydziału Rzeźby, Wydziału Architektury Wnętrz oraz Wydziału Intermediów wzięło udział w warsztatach pod hasłem "Przestrzeń równoległa" zorganizowanych przez Fundację Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla we współpracy z Wydziałem Rozwoju UMK, firmą Skanska oraz Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Wydarzenie odbywało się pod Honorowym Patronatem JM Rektor ASP, prof. Stanisława Tabisza.

Przez dwa tygodnie czerwca młodzi artyści starali się – dzięki sztuce – ożywić zaniedbany teren w centrum Krakowa. Efekty ich pracy można oglądać w miasteczku warsztatowym zlokalizowanym pod estakadą w ciągu al. 29 Listopada, na styku z ul. Pawią. Pomysłodawcami inicjatywy była firma Skanska oraz Fundacja Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla. Opiekunem warsztatów był Artur Wabik, artysta sztuk wizualnych, autor murali i instalacji w przestrzeni publicznej. Pomocą merytoryczną uczestnikom projektu służyli pracownicy krakowskiej ASP oraz zespół Skanska.

Wernisaż wystawy odbył się 30 czerwca 2017 r.

pikto przestrzen_krakow