Wśród finalistów tegorocznej 24. edycji konkursu Dobry Wzór znalazły się projekty autorstwa lub współautorstwa pracowników i absolwentów Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Jury konkursu zauważyło prace Artura Bętkowskiego, Michała Kracika, Moniki Wojtaszek-Dziadusz i Lobzowska Studio (zespołu tworzonego przez absolwentów krakowskiej ASP).

Organizatorem konkursu jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego, a patronat honorowy sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to jedyny w Polsce monitoring rynku prowadzony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który wyszukuje co roku najlepiej zaprojektowane produkty i usługi. Następnie firmy zgłaszają je do konkursu. W ten sposób zaczyna się każda edycja konkursu Dobry Wzór.

Więcej na www.

ASP w_Krakowie_Pawel_Pontka

POSNET TRIO - KASA FISKALNA
MARKA Posnet
PROJEKT Osoby odpowiedzialne za stworzenie produktu: Zespół Konstruktorów Posnet Polska S.A. pod kierownictwem Pawła Pontka.

Osoba odpowiedzialna za design: Artur Bętkowski.

Osoby odpowiedzialne od strony funkcjonalnej produktu: Dział Rozwoju i Wsparcia Produktu Posnet Polska S.A. pod kierownictwem Roberta Szmidta PRODUCENT Posnet Polska S.A.
PRODUCENT Posnet Polska S.A.

ASP w_Krakowie_Michal_Kracik

TRIM - WÓZEK DZIECIĘCY
MARKA Jedo, PROJEKT Michał Kracik
PRODUCENT PPHU Jędroch sp.j

ASP w_Krakowie_Monika_Wojtaszek_Dziadusz

FOLKOWE MECYJE - OPAKOWANIE CZEKOLADY
PROJEKT Monika Wojtaszek-Dziadusz
ZLECENIODAWCA Comedus P. Urbanik, E. Bisaga-Bogdan sp.j.

ASP w_Krakowie_Lobzowska_studio

ENDORFINA - OPAKOWANIE CZEKOLANDY Z OLIWKAMI