„Moja Akademia” to najnowsze dzieło Adama Wsiołkowskiego. Tym razem nie jest to obraz, lecz książka wpisująca się w jubileusz dwustulecia Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, najstarszej polskiej uczelni plastycznej. W Auli krakowskiej ASP odbyło się spotkanie promocyjne z udziałem autora.

Otworzył je, witając wszystkich gości, a szczególnie profesora Adama Wsiołkowskiego, JM Rektor prof. Stanisław Tabisz. Głos zabrała także kierownik Wydawnictwa ASP Małgorzata Płazowska.

Podczas spotkania promocyjnego była możliwość zakupienia publikacji "Moja Akademia", którą obecnie można nabywać za pośrednictwem strony internetowej Wydawnictwa ASP.

Wsiolkowski ASP_w_Krakowie_01

Wsiolkowski ASP_w_Krakowie_02

Wsiolkowski ASP_w_Krakowie_03

Wsiolkowski ASP_w_Krakowie_04

Wsiolkowski ASP_w_Krakowie_05

Wsiolkowsi ASP_w_Krakowie_16

Wsiolkowski ASP_w_Krakowie_06

Wsiolkowski ASP_w_Krakowie_07

Adam Wsiołkowski, wybitny krakowski malarz i grafik, były rektor ASP w Krakowie, przygotował swoistą autobiografię, w której zawarł swoją drogę od studenta do rektora w krakowskiej Akademii. Poprzez pryzmat własnej historii prezentuje codzienne życie uczelni od końca lat 60. ubiegłego wieku aż po współczesność. Opisuje radości i troski artystów, relację mistrz-uczeń, na której opiera się nauczanie, przeradzającą się często w przyjaźń. Przedstawia także dylematy związane z zarządzaniem tak wyjątkową społecznością gromadzącą silne indywidualności. Bogato ilustrowane wydawnictwo obfituje w anegdoty i sytuacje humorystyczne, a jednocześnie ma dużą wartość historyczną, ukazując życie Akademii na przestrzeni ostatniego półwiecza. Pełen ciepła i humoru styl narracji pozwala czytelnikowi wejść w świat artystów, który dla większości ludzi jest dość hermetyczny i niezrozumiały.

Promocji towarzyszy wystawa studenckich prac malarskich i rysunkowych Adama Wsiołkowskiego, która będzie trwać do 12 listopada 2017 r. w Galerii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie od wtorku do piątku w godz. 10.00-18.00 oraz w niedziele w godz. 12.00-18.00.

Wsiolkowski ASP_w_Krakowie_08

Wsiolkowski ASP_w_Krakowie_09