Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce zaprasza do zwiedzania wystawy "Solne wnętrza" w podziemiach wielickiej kopalni. Spotkanie z oprowadzeniem po wystawie odbędzie się w niedzielę, 1 października 2017 r., o godz. 15.45 przed głównym szybem Daniłowicza (z przodu od strony głównego wejścia). Dla uczestników pleneru zjazd do kopalni jest bezpłatny, natomiast dla pozostałych osób koszt zjazdu/biletu wynosi 9 zł.

Wystawa „Solne wnętrza” prezentuje intrygującą kopalnię soli widzianą oczami studentów i pedagogów z Pracowni Malarstwa i Rysunku Katedry Sztuk Pięknych Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Prace są owocem projektu wspólnie realizowanego przez Wydział Architektury Wnętrz krakowskiej ASP i Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.

Wystawę można zwiedzać do 1 października 2017 r. w Muzeum Żup Krakowskich w kopalni soli w Wieliczce w ramach biletu do zwiedzania kopalni. W listopadzie wystawa będzie prezentowana w Galerii Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Krakowie.

pikto solne