Do 10 lipca 2017 r. trwa nabór zgłoszeń do piątej edycji projektu wystawienniczo-krytycznego Re-akcje. W tym roku, osoby zakwalifikowane wezmą udział w trzech wystawach: w październiku 2017 na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, w listopadzie 2017 na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz w grudniu 2017 na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Re-akcje mają charakter cykliczny. Opierają się na koncepcji artysta-krytyk (kurator). Podstawowym elementem doboru prac do wystawy jest napisany tekst krytyczny, bądź opis wybranej pracy, dokonany NIE przez autora danej pracy. Teksty krytyczne (opisy) mogą być zgłaszane przez studentów wszystkich Wydziałów partnerskich Akademii, bądź wykładowców. Autorami zgłaszanych prac mogą być studenci z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu wszystkich z Wydziałów z wyłączeniem dyplomantów. Zgłaszane prace wizualne powinny być zrealizowane w roku akademickim 2016/2017.

Regulamin i więcej informacji na www.

Więcej na

reakcje5