Zachęcamy studentów Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie do udziału w międzynarodowym plenerze i wystawie poplenerowej w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku (CRP). Tematem spotkania będzie "Relacje: człowiek - natura: życie roślin i zwierząt, biotechnologia, ekologia i eko-terroryzm". Plener odbywał się będzie od 16 do 26 październik 2017 r. i weźmie w nim udział 10 przedstawicieli Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, 10 przedstawicieli Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Budapeszcie oraz wykładowcy z tych uczelni. Wystawa poplenerowa obejmująca wszystkie prace wykonane w ramach projektu zostanie zaprezentowana w Parku Rzeźby w Orońsku, jednakże istnieje szansa późniejszej wystawy tych prac w Budapeszcie.

Międzynarodowa platforma współpracy akademickiej to projekt artystyczno-edukacyjny zainicjowany przez Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, mający na celu międzynarodową współpracę między uczelniami artystycznymi. Zakłada interdyscyplinarne spotkanie studentów, absolwentów lub doktorantów z udziałem teoretyków, krytyków sztuki, wykładowców i artystów. Spotkanie ma na celu wymianę doświadczeń, pomysłów artystycznych i edukacyjnych, a także umożliwi uczestnikom wykorzystanie ogromnego potencjału CRP w zakresie edukacji i produkcji dzieł sztuki. Będzie nadzorowane przez profesorów i świadczone z pomocą techniczną pracowników CRP. Koordynatorem pleneru będzie ad. dr Piotr Twardowski (Wydział Rzeźby), opiekunem pleneru asyst. mgr Jan Kuka (Wydział Rzeźby), a prelegentką dr Agnieszka Jankowska-Marzec (Międzywydziałowa Katedra Historii i Teorii Sztuki).

Termin zgłoszenia chęci uczestnictwa w plenerze:
do 22 września 2017 na adres emailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin składania projektów wraz z listą potrzebnych materiałów:
do 28 września 2017 na adres emailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ważne:

Zgłaszane projekty mogą być w formie rysunków, szkiców rzeźbiarskich, projektów graficznych z krótkim opisem w 2-3 zdaniach (PDF, jpg.); W przypadku dużej ilości zgłoszeń projekty będą wybierane na zasadzie konkursu i potwierdzone zaproszeniem do udziału w plenerze do 2 października 2017 r.

Centrum Rzeźby w Orońsku zakupi materiały do produkcji prac do max. kwoty 1000 zł na każdego uczestnika pleneru.

Oronsk17

pikto oronsk_17