Główną nagrodę w konkursie WellDone otrzymał projekt „Sólseł i Nie­to­pie­prz”, którego autorem jest sudent Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - Arek Stokłosa. Zaproponował komplet pro­duk­tów zna­ko­mi­cie uzupeł­nia­ją­cych do­tych­cza­so­wą ofertę WellDone. Sol­nicz­ka i pie­prz­nicz­ka przy­bra­ły postać sym­pa­tycz­nych zwie­rzą­tek: susła i nie­to­pe­rza. Mają po­my­sło­wą, prostą formę i od­po­wia­da­ją tech­no­lo­gicz­nym moż­li­wo­ściom wy­ko­naw­czym Fundacji. Do­dat­ko­wym atutem projektu jest aspekt edu­ka­cyj­ny, zwra­ca­ją­cy uwagę na ginące gatunki zwierząt.

Stoklosa ASP_w_Krakowie_1

„Sólseł i Nie­to­pie­prz” — Arek Stokłosa

Stoklosa ASP_w_Krakowie_2

„Sólseł i Nie­to­pie­prz” — Arek Stokłosa

Wy­róż­nie­nie honorowe w wy­so­ko­ści przyznano pro­jek­to­wi „Świe­tla­ki”, którego au­tor­ka­mi są studentki Wydziału Form Przemysłowych - Klaudia Kasprzak i Wioletta Bogunia. Po­my­sło­wa rodzina obiektów od­bla­sko­wych, które można przy­cze­piać do odzieży, plecaków jest świetną al­ter­na­ty­wą dla od­bla­sków ist­nie­ją­cych na rynku. Ciekawe for­mal­nie obiekty mogą stanowić ozdobę, a jed­no­cze­śnie, dzięki wła­ści­wo­ściom od­bla­sko­wym pełnią funkcję za­bez­pie­cza­ją­cą pieszych na jezdni po zmroku.

Kasprzak Bogunia_ASP_w_Krakowie_1

„Świe­tla­ki” — Klaudia Kasprzak i Wioletta Bogunia

Kasprzak Bogunia_ASP_w_Krakowie_2

„Świe­tla­ki” — Klaudia Kasprzak i Wioletta Bogunia

Nagrody przyznało jury konkursu w składzie: Mariusz An­dru­kie­wicz, Czesława Frejlich, Ewa Go­łę­biow­ska, Jadwiga Hu­sar­ska­-So­bi­na, Wojciech Ma­ło­lep­szy, Ewa Porębska, Michał Ste­fa­now­ski (Prze­wod­ni­czą­cy).

Źródło informacji www.

pikto Kasprzak_Bogunia_ASP_w_Krakowie