Erasmus+ jest programem Unii Europejskiej działającym w Polsce od roku 2014. Zaplanowany na lata 2014-2020 program jest wynikiem połączenia siedmiu poprzednich programów (w tym „Uczenie się przez całe życie”, „Młodzież w działaniu”, Tempus, Erasmus Mundus) realizowanych przez Komisję Europejską w latach 2007-2013.

Celem programu jest wspieranie wszystkich sektorów kształcenia i szkolenia młodzieży oraz środowisk akademickich.

Realizowany wcześniej program LLP Erasmus  przez Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie okazał się niezwykłym sukcesem. W chwili obecnej realizujemy jedną z trzech głównych akcji programu o nazwie „Międzynarodową mobilność edukacyjną (studentów, absolwentów i pracowników)”.

Więcej informacji na temat poszczególnych działań programu, zasad aplikowania i warunków uczestnictwa znajdziecie Państwo na stronie Akademii oraz na stronach:

Karta Erasmus Uczelni oraz oświadczenie o polityce Uczelni w ramach programu Erasmus znajdziecie Państwo w zakładkach „Informacji o Programie”.

Logo-FE-Wiedza-edukacja-CMYK      Logo-UE-Fundusz-Społeczny-CMYK