Fundacja Artystyczna Podróż Hestii i Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie zapraszają na spotkanie pt "Artysta jako zawód, nie tylko powołanie", które odbędzie się 23 marca 2015 r. o godz. 16 w auli krakowskiej ASP, pl. Matejki 13. Gościem spotkania będzie Michał Suchora - kurator, współwłaściciel Galerii BWA Warszawa, członek jury konkursu Artystyczna Podróż Hestii skierowanego do studentów wydziałów artystycznych uczelni wyższych.

Spotkanie ma na celu odpowiedzieć na pytania: Czy absolwent uczelni artystycznej to już artysta? Jak przygotować się do przejścia spod skrzydeł szkoły do samodzielności? Jakimi prawami rządzi się rynek sztuki? Jak ze studenta stać się profesjonalnym artystą? Ma także wskazać sposoby budowania ścieżek kariery zawodowej, w tym możliwości tworzenia potrfolio, uświadomić korzyści i zagrożenia wynikające z konfrontacji z oceną pozaakademicką oraz przybliżyć istotę poznawania różnorodności art word´u.

Okazją do konfrontacji twórczości studenckiej z oceną pozaakademicką może być m.in. konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Przypominamy, że zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 4.04.2015 r. wyłącznie poprzez skorzystanie z metody on-line.

Link do formularza znajduje się na stronie: www.artystycznapodrozhestii.pl

Zapraszamy na spotkanie i do konkursowej konfrontacji.

Więcej na temat konkursu na www

Artystyczna podróż hesti ASP w Krakowie