Na mocy porozumienia i współpracy pomiędzy Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie odbyła się kolejna, szósta już edycja pleneru rzeźby w kamieniu. Po raz kolejny studenci Wydziału Rzeźby realizowali w kamieniu projekty konkursowe w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Spotkanie plenerowe studentów skupionych w Kole Artystyczno-Naukowym Stone Age dofinansowane zostało ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt pleneru "Pro - Kontra" był jednym z wyróżnionych wniosków w konkursie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zaproszeni goście z AGH prorektor prof. Mirosław Karbowniczek oraz Kierownik Działu Obsługi Uczelni mgr inż. Paweł Myśliwiec.

Prace zaprezentowali: Natalia Jamróz, Beata Małgorzata Poździk, Bartosz Banasik, Andrzej Dromert, Marcin Smosna, Kordian Bogdański, Sławonir Zięba.

Wybrane rzeźby ustawione zostaną w nowych budynkach dydaktycznych kampusu Akademii Górniczo-Hutniczej.

Prace przebiegały pod kierunkiem ad. dr Marcina Nosko (prowadzący pracownię Rzeźby w Kamieniu oraz opiekun Koła Artystyczno- Naukowego "Stone Age") oraz mgr Krzesimira Wiatera.

Wernisaż wystawy "Warsztatów Orońskich" oraz pleneru koła artystyczno Naukowego Stone Age pt. "Pro- Kontra" odbył się w środe, 18 marca 2015 r. Wystawę można oglądać do 1 kwietnia 2015 r.

ASP w Krakowie 14