Jury ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Scenografii i Kostiumów pod przewodnictwem prof. ASP Małgorzata Komorowska w składzie prof. ASP Ryszard Melliwa, dr hab. Andrzej Witkowski, dr Monika Wanyura–Kurosad oraz mgr Magdalena Kut przyznało pierwszą nagrodę Zuzannie Poznańskiej za pracę pt. „Antygona” oraz trzy wyróżnienia dla Alicji Wiśniewskiej za „Antygonę”, Kamili Walendykiewicz za „Szewców” oraz Nicoli Ganbold za „Makbeta”.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół średnich a patronat nad nim sprawował JM Rektora ASP, prof. Stanisława Tabisza. Uczestnicy mieli przygotować plastyczną wizje spektaklu, zainspirowaną wybranym dramatem. Zadaniem uczestników było wykazanie się umiejętnościami, kreatywnością i ciekawym sposobem prezentacji tematu w wybranej dyscyplinie artystycznej.

Laureatom gratulujemy. Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród odbędzie się 8 maja 2015 r. w Sali im. prof. Karola Frycza Katedry Scenografii Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie.

Wystawa potrwa do 15.05.2015.

A oto nagrodzona praca Zuzanny Poznańskiej "Antygona"

Zuzanna Poznańska  -  Antygona