Galeria Promocyjna ASP zaprasza na wernisaż wystawy

"OBIEKTY"

środa, 29 kwietnia 2015, godz. 16.30

Galeria Promocyjna ASP, pl. Matejki 13, poziom -1

Wystawa jest nagrodą specjalną JM Rektora w konkursie "Dyplom - początek drogi 2014", zorganizowanym przez internetową galerię sztuki MUTU.

Bartłomiej Węgrzyn - Urodzony w 1984 w Miejscu Piastowym. Absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W 2009 roku zdobył dyplom w wyróżnieniem w pracowni prof. Józefa Murzyna. Obecnie zatrudniony jest jako asystent prof. Andrzeja Zwolaka w Pracowni II Rysunku na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie. Jest stypendystą Chinese Scholarship Council oraz Socrates Erasmus w Norymberdze. W swoim dorobku ma liczne wystawy w kraju oraz za granicą. W latach 2010-2012 uczestniczył w rezydencjach artystycznych w Chinach (Chongqing, Organhaus 501 Art Space), w czasie których zaprezentował cykl rzeźb „Very existence objects”. W 2013 roku został wyróżniony w II Internetowym Biennale Młodej Sztuki Polskiej nagrodą specjalną Jury. Doświadczenia zebrane w Polsce jak i za granicą stały się źródłem nowego, interesującego języka artystycznego, który znajduje swój wyraz w aktualnej twórczości.

Wystawy:

• Post, obraz dyscypliny- wystawa zbiorowa, Galeria Sztuki Socato, Wrocław (2015)
  • Krakowska Szkoła Rzeźby - wystawa zbiorowa, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku (2015)
  • Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba roku 2014 - wystawa pokonkursowa, BWA Rzeszów (2015)
  • Obiekty w Ciemności - wystawa indywidualna Miejska Galeria w Częstochowie (2014)
  • The best of ASP 2011-2013-  wystawa absolwentów, Galeria ASP Bronowice, Wrocław (2014)
  • Dyplom – Początek Drogi  II Internetowe Biennale Młodej Polskiej Sztuki, Galeria Pryzmat, Kraków (2013)
  • Very existance objects, Organhaus 501 Art - space, Chongqing, Chiny (2012)
  • Memory between inspiration and media- Chongqing, Chiny (2012)
  • Nieobecne granice- wystawa zbiorowa w Galerii Parter, Łódź (2010)
  • Międzynarodowe Triennale Rzeźby w Poznaniu - Kryzys gatunku, Centrum Kultury Zamek, Poznań (2010)
  • Street Art Silesia w Zabrzu, wystawa zbiorowa (2009)