Zakończyła się III edycja konkursu na małą formę rzeźbiarską im. Józefa Kopczyńskiego. Konkurs dedykowany jest pamięci profesora Józefa Kopczyńskiego, wybitnego artysty i cenionego pedagoga dawnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w latach 1955-2006 (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Jego celem jest kreowanie i wyróżnianie ciekawych postaw artystycznych studentów szkół wyższych. Propagowanie małej formy rzeźbiarskiej, sztuki medalierskiej, nowatorskiej myśli i koncepcji rzeźbiarskiej.

Wśród tegorocznych laureatów znalazła się liczna reprezentacja studentów Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. I nagrodę w kategorii "Mała forma rzeźbiarska" otrzymał Damian Kucaba za „Żądło”. I nagrodę w kategorii "Medal i płaskorzeźba" otrzymała Iryna Zhovtogolova za „sPOKÓJ”. II nagrodę III SBMFR otrzymała Natalia Jamróz za „Pejzaż miasta”. III nagrodę III SBMFR otrzymała Monika Mazur za „Wózek”. Jury przyznało także wyróżnienia. I wyróżnienie honorowe otrzymała Karolina Tłuczek za „Na szczudłach” zaś II wyróżnienie przypadło Marcinowi Smośnie za „Dąb na pustyni”.

Szczegóły na www

Biennale Rzeźby ASP w Krakowie 1