Wydawnictwo Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zostało docenione i nagrodzone w 55. edycji Konkursu "Najpiękniejsze Książki Roku 2014". Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Nominacji do nagród i wyróżnień w 8 działach dokonał Sąd Konkursowy w składzie: prof. Stanisław Wieczorek – przewodniczący, prof. Janusz Fogler, Ryszard Kryska, Piotr Młodożeniec, Andrzej Tomaszewski, prof. Mieczysław Wasilewski i Rene Wawrzkiewicz.

Sąd Konkursowy przyznał Wydawnictwu ASP NAGRODĘ HONOROWĄ za spójną koncepcję serii wydawnictw jubileuszowych prezentującej Wydział Form Przemysłowych oraz WYRÓŻNIENIA za książki: - "Kalendarium. Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie 1964-2014" - praca zbiorowa pod redakcją Marii Dziedzic i Krystyny Starzyńskiej, projekt graficzny Władysław Pluta,

- "Grafika ASP Kraków" - praca pod redakcją Krzysztofa Tomalskiego, projekt graficzny Aleksandra Toborowicz, - "Zygmunt Radnicki" - Światosław Lenartowicz, projekt graficzny Władysław Pluta. NOMINACJE otrzymały propozycje z serii jubileuszowej: - "Sztuka projektowania. Z historii Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie 1964 –2014" – Andrzej Szczerski, "Filozofia kultury designu. W kręgu myśli Andrzeja Pawłowskiego" – Janusz Kurpiński; projekt graficzny Władysław Pluta, - "Włodzimierz Kotkowski (1942-2011)" - praca pod redakcją Jacka Dembosza i Lucyny Sterczewskiej; opracowanie graficzne Bożena Korska i Ryszard Otręba, - "Władysław Pluta. Sześćdziesiąt plus pięć plakatów 2010-2014" - projekt graficzny Władysław Pluta.

Gratulujemy Wydawnictwu ASP sukcesu w konkursie i kolejnych wartościowych pozycji na rynku wydawniczym.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce podczas 6. Warszawskich Targów Książki, 14 maja 2015 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nagrody odebrali Kierownik Działu Promocji i Wydawnictwa Jacek Dembosz oraz prof. Władysław Pluta z Wydziału Form Przemysłowych.

Wydawnictwo ASP Najpiękniejsz Książki 1