31 maja 2015 roku rozpoczyna się 55. Krakowski Festiwal Filmowy. W programie tegorocznego festiwalu, który potrwa do 7 czerwca, znajdzie się około 250 filmów z całego świata. Organizatorzy Festiwalu zapraszają studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie do udziału w tym wyjątkowym przeglądzie filmowym. Wszyscy zainteresowani mogą skorzystać ze specjalnych karnetów festiwalowych w cenie 50 zł.

Zakup karnetu w promocyjnej cenie będzie możliwy po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej oraz na podstawie listy z nazwiskami zainteresowanych osób, przesłanej przez uczelnię lub samorząd studencki (koło naukowe). Zapisy do 29 maja prowadzi Pracownia Filmu Animowanego w Krakowie, ul. Karmelicka 16, sala 11, I piętro, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Krakowski Festiwal Filmowy to impreza, która od 1961 roku popularyzuje artystyczne kino krótkometrażowe i dokumentalne w Polsce. Prezentowane na festiwalu filmy, ułożone w sekcje konkursowe i pozakonkursowe, dostarczają szerokiej wiedzy na temat współczesnego świata. Przedstawiają problemy, historię, codzienne życie zarówno Europejczyków (m.in. cykl Gdzieś w Europie), jak również mieszkańców innych kontynentów (np. cykl Opowieści ze świata). Szczególny charakter festiwalu wynika ze specjalnego doboru filmów, które utrzymują wysoki poziom artystyczny oraz poruszają globalne problemy współczesnej ludzkości przedstawiane w sposób subtelny i nienachalny. W programie festiwalu znalazło się wiele filmów, które poprzez pryzmat jednostki rzucają światło na ważne dla ogółu sprawy.

Szczegółowy program festiwalu wraz z opisami filmów jest dostępny na stronie www.krakowfilmfestival.pl

55 KFF_logo tylko na biale tlo

pikto kff