W niedzielę, 31 maja 2015 r. w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie o godz. 14.00 odbędzie się finisaż "Operacji pokazywania", będącej częścią projektu „prom/ieniotwórczość. twoje oczy są ciekawsze od słońca” realizowanego w ramach krakowskiego Festiwalu Nauki 2015.

Ten eksperyment wystawienniczy i poznawczy jest połączeniem fizyki i fizjologii, techniki i technologii pokazywania i patrzenia. Pokazania zostanie dwoista natura światła i świata widzialnego, która staje się sceną dla eksperymentów i poezji komunikacji, przesyłania impulsów, biochemicznych reakcji, fotosyntez, światłoczułości i zintensyfikowanej wrażliwości – ludzi, roślin, maszyn, kodów, rzeczy, obrazów, instrumentów i relacji między nimi.

Cały projekt – warsztaty, wystawa i koncert multimedialny to spotkanie eksperymentów wystawienniczych, zaawansowanych technologii, archeologii mediów i fenomenów percepcyjnych pośród starych samochodów, maszyn drukarskich i odpadów przemysłu optycznego...

W projekcie uczestniczą: Natalia Balska, Kaja Gliwa, Mateusz Kula, Monika Niwelińska, Andrzej Pawłowski, Wojtek Ratajczak, Daniel Rycharski, Mariusz Siwicki, Michał Zawada oraz studenci i studentki Wydziału Intermediów ASP w Krakowie.

Koordynatorami projektu są: Roman Dziadkiewicz, Dawid Kozłowski

Cały program krakowskiego Festiwalu Nauki 2015, w którym uczestniczy Akademia sztuk Pięknych im. Jana Matejki dostępny jest na stronie www

promieniotworczosc

promieniotworczosc i inne gwiazdy mnk-1