Album Grafika ASP Kraków pod redakcją Krzysztofa Tomalskiego, który zaprojektowała Aleksandra Toborowicz asystentka w Pracowni Liternictwa i Typografii otrzymał kolejne nagrody i wyróżnienia.

Album został wydany w 2013 roku w rocznice powstania Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. We wstępie prof. Krzysztof Tomalski pisze "...W swoim podstawowym zamyśle Wydział Grafiki trwa niezmiennie od 1950 roku. Wtedy to został powołany pierwszy Wydział Grafiki na nowo utworzonej Akademii Sztuk Plastycznych, powstałej z połączenia dwóch krakowskich uczelni: Akademii Sztuk Pięknych i Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Po siedmiu latach zawiązano jednak swoistą unię malarsko-graficzną w postaci Wydziału Malarstwa i Grafiki, który przetrwał w tej formie do roku 1968, by ponownie zostać wyodrębnionym jako Wydział Grafiki...". Album Grafika ASP ukazał się w 45 lub 63 rocznicę powstania Wydziału Grafiki.

Tym razem Album Grafika ASP został wyróżniony w międzynarodowych konkursach i zaprezentowany na wystawach pokonkursowych:

• przez jeden z największych magazynów o projektowaniu graficznym na świecie Communication Arts Exhibit Online w USA, 2015
  • nagroda Bronze A’ Design Award w międzynarodowym konkursie projektowania A’ Design Award and Competition, w kategorii Graphics and Visual Communication Design 2014–2015 we Włoszech
  • wystawa pokonkursowa zwycięskich projektów A’Design Award and Competition w Como we Włoszech, 2015
  • wyróżnienie w europejskim konkursie projektowania European Design Awards 2015 (finalista), publikacja w katalogu, Grecja, 2015
  • nagroda Merit Award w konkursie Hiii Typography 2014 w Chinach, 2015
  • wyróżnienie przez Behance i Editorial Design Served, usa, 2014, 2015
  • wyróżnienie w konkursie Najpiękniejsze Książki Roku 2014 w Warszawie, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, 2015
  • wyróżniony publikacją na stronie Print Control, 2014
  • opublikowany w książce Special Textures & Materials in Graphic Design, wyd. Dopress Books w Chinach, 2015 (dystrybucja: Chiny, Hong Kong, Tajwan, Europa, Ameryka Północna i Pd.-Wsch. Azja)
  • będzie prezentowany na wystawie odbywającej się podczas Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie (Buchkunst International 2015), Niemcy, 2015

Album bierze udział w konkursach:

• Best Book Design from all over the World 2016 w Lipsku
  • 50 books | 50 covers (nominacja do nagrody) Design Observer, USA, 2015
  • Communication Arts, USA, 2015

Poniższa galeria zawiera zdjęcia autorstwa Edyty Dufaj i Kuby Sowińskiego.

1. Grafika ASP Kraków