W niedzielę, 7 czerwca, w Auli budynku głównego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie odbył się wernisaż Dorocznej Wystawy Prac Studentów, wykonanych w roku akademickim 2014/2015 na poszczególnych Wydziałach.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonał JM Rektor ASP prof. Stanisław Tabisz. W wernisażu udział wzięli dziekani wydziałów, pedagodzy i pracownicy ASP, studenci i absolwenci oraz zaproaszeni goście. Wystawa obejmuje ponad tysiąc prac i prezentowana jest w ośmiu budynkach ASP. Ukazuje zainteresowania, trendy i kierunek rozwoju przyszłych artystów.

Doroczną Wystawę Prac Studentów można oglądać do 14 czerwca 2015 r. w następujących obiektach ASP:

- pl. Matejki 13: Malarstwo, Rzeźba, Grafika, Scenografia, Tkanina artystyczna

- ul. Humberta 3: Grafika, Architektura Wnętrz

- ul. Smoleńsk 9: Formy Przemysłowe, Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki, Grafika

- ul. Karmelicka 16: Grafika, Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki, Fotografia

- ul. Lea 27/29: Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki

- ul. Piłsudskiego 38: Intermedia