Album "Grafika ASP Kraków" zaprojektowany dla Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie został nagrodzony, w międzynarodowym konkursie "50 Books/ 50 Covers” w kategorii 50 Books, organizowanym przez Design Observer i we współpracy z AIGA i Designers & Books w Nowym Jorku. Album został zaprojektowany w ramach pracy doktorskiej na Wydziale Grafiki przez Aleksandrę Toborowicz, asystentkę w Pracowni Liternictwa i Typografii, pod redakcją prof. Krzysztofa Tomalskiego. Album ukazał się w 45. rocznicę powstania Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Pięćdziesiąt nagrodzonych w konkursie książki można obejrzeć na www a pięćdziesiąt zwycięskich okładek można obejrzeć na www. Konkurs ma ponad dziewięćdziesięcioletnią tradycję. W tym roku do konkursu zgłoszono książki z czternastu krajów, w tym znalazł się nasz album "Grafika ASP Kraków”. Wydawnictwo zostanie opublikowane w katalogu oraz będzie prezentowane na wystawie nagrodzonych książek i okładek podczas konferencji AIGA w październiku 2015 roku w Nowym Orleanie, w Stanach Zjednoczonych.

Nagrodzony album http://designobserver.com/5050-2014winner.php?book=49

Poniższa galeria zawiera zdjęcia autorstwa Edyty Dufaj i Kuby Sowińskiego.

1. Grafika ASP Kraków