Wydział Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie już po raz piąty bierze czynny udział w organizacji Małopolskiej Nocy Naukowców.

Tegoroczna Noc Naukowców jest wydarzeniem szczególnym dla Wydziału - zeszłoroczne obchody Jubileuszu 50 lat istnienia Wydziału i 100 lat Warsztatów Krakowskich - kolebki polskiego designu - stały się inspiracją do powtórzenia działań, odbywających się u początków polskiego wzornictwa.

Stąd też hasło przewodnie - Warsztaty Krakowskie 2.0. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z historią samych Warsztatów Krakowskich i wziąć udział w różnorodnych działaniach projektowych - od kaligrafii i iluminatorstwa, poprzez warsztaty fotografii tradycyjnej, prezentacje związane z szybkim zapisem pomysłów przy użyciu rysunków konstruowanych, aż po prototypowanie czy zagadnienia związane ze światłem i jego oddziaływaniem na człowieka.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej witrynie MNN2015

Serdecznie zapraszamy w piątek, 25 września 2015 or. d godziny 18.00 do siedziby Wydziału Form Przemysłowych, ul. Smoleńsk 9.

banner www 750 100

noc naukowców