Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie prof. Stanisław Tabisz podpisał porozumienie o współpracy z Miastem Nowy Sącz. Dotyczy ono projektowania wnętrz w budynkach użytkowych, administracyjno-biurowych i zabytkowych Nowego Sącza przez pracowników naukowych i studentów ASP. Podpisanie umowy odbyło się w gabinecie rektora, a ze strony Miasta Nowy Sacz podpisał je prezydent Ryszard Nowak. W spotkaniu uczestniczyli również: dziekan Wydziału Architektury Wnętrz dr hab. Beata Gibała-Kapecka, prof. ASP, prorektor ds. studenckich dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP oraz dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Nowego Sącza Mirosław Trzupek.

- Współpracujemy już z kilkoma samorządami np. Zatorem, Dolnym Śląskiem, Gorlicami. Umowa z Nowym Sączem to kolejne otwarcie naszej uczelni na nowe wyzwania, to wychodzenie do środowiska z naszymi różnorodnymi możliwościami min. w zakresie projektowania, czy konserwacji zabytków – mówił rektor prof. Stanisław Tabisz.

- Dzięki podpisanemu porozumieniu z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie otwieramy nowe perspektywy projektowania wnętrz w budynkach użyteczności publicznej – mówił prezydent Ryszard Nowak. Podkreślił, że wśród budynków objętych działaniami projektowymi krakowskiej ASP znajdą się m.in. sądecki ratusz, budynek Pałacu Młodzieży, dawna siedziba policji przy ulicy Dunajewskiego, Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości oraz Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Nawojowskiej. Pierwsze działania w ramach „gorącego” jeszcze porozumienia rozpoczną się już na początku listopada, kiedy to grupa studentów ASP pojedzie do Nowego Sącza, gdzie będzie pracować nad przygotowaniem dokumentacji wizualnej wnętrz, których wystrój stanie się przedmiotem prac licencjackich i magisterskich.

pikto N