Studentka czwartego roku grafiki Natalia Jabłońska została laureatką konkursu ogłoszonego przez sieć Biedronka pt. "Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci". Kapituła Nagrody, w której zasiadał m.in. wybitny ilustrator Bohdan Butenko, jednogłośnie uznała, że jej praca jest najlepsza. Konkurs składał się z dwóch etapów. Według jurorów konkursu najlepsze ilustracje zostały wykonane przez pochodzącą ze Stalowej Woli 22-letnią Natalię Jabłońską. To jej prace zilustrują wybrany w pierwszym etapie tekst autorstwa Katarzyny Szestak. Zwyciężczynie obu etapów otrzymają po 100 tys. zł nagrody.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ilustratorów amatorów. Poziom nadsyłanych prac był niezwykle wysoki. Wiele z nich wyróżniało się niezwykłą jakością artystyczną, dbałością wykonania oraz spójnością ze zwycięskim tekstem. Konkurs „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” to projekt sieci sklepów Biedronka, który ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych, a także wspieranie debiutujących pisarzy i ilustratorów. Obecnie trwają prace nad ostatecznym kształtem książki dla dzieci, która trafi do sklepów Biedronki 30 listopada w nakładzie 50 tysięcy sztuk.

pikto natalia