Wyniki tegorocznej edycji jednego z najważniejszych ogólnoświatowych konkursów projektowych w branży motoryzacyjnej Michelin Challenge Design 2016 zostały już ogłoszone. Wśród 14 zwycięskich prac znalazł się projekt trójki naszych studentów z Wydziału Form Przemysłowych: Arka Stokłosy, Michała Maciukiewicza i Tomasza Kwolka. Nagrodzony projekt powstał w Pracowni Rozwoju Nowego Produktu pod kierunkiem prof. Marka Liskiewicza.

W tegorocznej edycji, której temat brzmiał: "Mobility for All", udział wzięło prawie 900 zespołów z 68 krajów. Studenci będą mieli możliwość wyjazdu do Detroit, na jedne z największych targów motoryzacyjnych: North American International Auto Show, które odbędą się w styczniu 2016 r.

Projektanci mieli za zadanie stworzyć koncepcję pojazdu przeznaczonego dla krajów rozwijających się, często o niedostatecznej infrastrukturze i gospodarce. Volkswagen Monsoon to samochód projektowany z myślą o państwach Afryki Środkowej. Łączy w sobie cechy samochodu osobowego, półciężarówki oraz samochodu specjalistycznego. Poprzez modułową konstrukcję, jest świetną bazą do adaptacji pod różne potrzeby użytkownika od samochodu ciężarowego, poprzez rolniczy aż do sanitarki. Duży prześwit oraz kąty natarcia pozwalają mu na poruszanie się w bardzo wymagającym terenie. Specjalne bezpowietrzne opony o szerokim bieżniku zapewniają odpowiednią przyczepność na różnych rodzajach nawierzchni.

pikto auto