Już dziś zapraszamy na III Międzynarodową Konferencję Studentów Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, która odbędzie się 17-19 marca 2016 r. Organizatorami przedsięwzięcia są: Komitet Organizacyjny Studentów, Samorząd Studencki, Samorząd Doktorantów WKiRDS oraz Koło Naukowe Studentów Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Idea Konferencji Studentów Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki została reatywowana w roku akademickim 2010/2011. Impreza ta jest kontynuacją konferencji, które niegdyś corocznie odbywały się w Toruniu a od 2011 roku zostały wznowione przez studentów WKiRDS w Krakowie.

Międzynarodowy, naukowo-dydaktyczny charakter imprezy sprawia, że przybywa na nią coraz więcej studentów konserwacji oraz dziedzin pokrewnych, aby zaprezentować i wysłuchać zainteresowań, badań i odkryć „nowego pokolenia konserwatorów”. Aby konferencja mogła się odbyć poszukujemy spnsorów. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w to przedsięwzięcie do udzielenia nam wsparcia finansowego.

Cele konferencji

prezentacja efektów prac i dokonań studentów w dziedzinie konserwacji i restauracji dzieł sztuki

wymiana doświadczeń

zachęcenie studentów do podejmowania pracy naukowej

popularyzacja badań w dziedzinie konserwacji i restauracji

ożywienie współpracy między uczelniami kształcącymi konserwatorów w Polsce i za granicą

umożliwienie dyskusji nad podjętymi tematami prac naukowych bądź poglądowych

• Termin nadsyłania prac wraz z abstraktem do 22.01.2016 r.
  • Ogłoszenie listy prac zakwalifikowanych na konferencję: 30.01.2016 r.
  • Termin nadsyłania posterów w wersji elektronicznej do 29.02.2016 r.
  • Ogłoszenie listy prac zakwalifikowanych na wystawę do 05.03.2016 r.
  • Przesłanie pełnych tekstów do publikacji do 11.03.2016 r.
  • Składanie wydrukowanych posterów do 16.03.2016 r.
  • Konferencja: 17-19.03.2016 r.

Patronat i współfinansowanie:

• JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych, prof. Stanisław Tabisz
  • Dziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP Kraków, dr hab. Marta Lempart-Geratowska, prof. ASP
  • Fundacja xx. Czartoryskich
  • Samorząd Studentów i Doktorantów ASP

E-mail konferencyjny dla prelegentów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakat ang small

pikto konferencja wkirds

3rd International Students’ Conference on Conservation and Restoration of  Works of Art

17th-19th March 2016 Cracow, Poland

Dear Students and Ph. D Students,
After a short break we are organizing the 3rd International Students’ Conference on Conservation and Restoration of Works of Art which will be held on 17th – 19th March 2016 in Cracow, Poland. We invite you to participate the event. The Conference will be organized by the Students Committee with patronage of Faculty of Conservation and Restoration of Works of Art Academy of Fine Arts in Cracow.
On the conference there are to be presented: conservation projects in which the students took part, the results of work carried out at objects during the academic year, theses, scientific papers and papers based on former literature related to the conservation and restoration of works of art. The conference conducted by students will consist of several thematic sessions adjusted to the number of qualified papers.

Aims of the conference

• Presentation of the work results and achievements of students in the field of conservation and restoration of works of art
  • Exchange of experience and allow discussion on papers’ subjects
  • Encourage students to research