Barbara Kosakowska z Wydziału Grafiki, Natalia Jamróz z Wydziału Rzeźby, Paulina Krupa z Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Sara Hupas z Wydziału Rzeźby, Izabela Liżewska z Wydziału Malarstwa oraz Mateusz Grymek z Wydziału Malarstwa zostali stypendystami SAPERE AUSO - Małopolska Fundacja Stypendialna. Uroczysta Gala Stypendialna odbyła się 7 grudnia 2015 r. w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie a władze Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie reprezentował Prorektor ds. Studenckich, dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP.

Stypendia skierowane są przede wszystkim do młodzieży uzdolnionej i aktywnej edukacyjnie, mogącej pochwalić się szczególnymi osiągnięciami na polu działalności naukowej, kulturalnej, sportowej lub ekologicznej. Fundacja wspiera również uczniów i studentów pragnących poszerzać swe umiejętności na kursach specjalistycznych lub poprzez udział w międzynarodowych konkursach i konferencjach, a więc tych wszystkich, którzy zadają sobie trud bycia mądrymi.

pikto rzezba IV