Zapraszamy na wernisaż wystawy prac pacjentów

Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej
Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

Moc kolorów

który odbędzie się
14 grudnia o godz. 18:00

Galeria ASP w Krakowie, ul. Basztowa 18

Wystawa czynna od 14 do 18 grudnia, 10:00 – 18:00

koliber zaproszenie

Danuta Gilarska, Prezes Stowarzyszenia pisze: "...Kolejny rok „Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową Koliber” prowadzi zajęcia z dziećmi na Oddziale Onkologii i Hematologii dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. W soboty, kiedy czas dłuży się, przychodzimy z naszymi wolontariuszami, studentami krakowskich uczelni, aby wypełnić im te długie godziny i wprowadzić trochę radości w trudny czas. Rysujemy, malujemy, robimy ozdobne pudełka na drobiazgi, zwykłym kamykom przez kolor nadajemy magiczną moc, z pomponików, kolorowych wstążek i papieru powstają niezwykłe obrazy. Szpitalna codzienność małych pacjentów, mimo kolorowych ścian jest szara, dlatego chętnie sięgają po to co barwne, błyszczące, co tej szarości nada barw.
Ta wystawa jest pierwszą okazją do pokazania, jak wiele radości jest w tych dzieciach. Dla nich to ważne, że obrazki, które stworzyły są pokazywane w prawdziwej galerii. Dziękujemy władzom Akademii Sztuk Pięknych za tak wspaniałą inicjatywę, za możliwość zaprezentowania prac małych artystów. Jest to dla nich szczególne wyróżnienie.
Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przyłączenie się do przyjaciół Kolibra. Tylko dzięki ludziom o wielkich sercach możemy dać tym dzieciom trochę radości. Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo wesprzeć nasze działania i przyczynić się do tego, że moc kolorów będzie działać i soboty na oddziale będą radosne i kreatywne, a dzieci dzięki temu będą miały siły do zmagania się z chorobą..."

Organizator:
Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową „Koliber
tel: 508-390-810
nr rach.: Citibank Handlowy, 30 1030 1654 0000 0000 4611 3201