Wystawę prac pacjentów Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie "Moc kolorów" można oglądać w Galerii Akademii Sztuk Pięknych do piątku, 18 grudnia 2015 r. w godz. 10.00-18.00. Wernisaż wystawy miał miejsce w poniedziałek, 14 grudnia 2015 r. Oficjalnego otwarcia wystawy dokonała Pani Danuta Gilarska Prezes Stowarzyszenia na rzecz dzieci z chorobą nowotworową „Koliber”, które jest organizatorem wystawy zaś w imieniu Prorektora ds. studenckich dr hab. Jana Tutaja, prof. ASP głos zabrała Pani Olga Grodniewicz kurator Galerii ASP. Uroczysty wernisaż uświetnił występ kwartetu smyczkowego z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie pod opieką Pani Anny Malinowskiej w składzie: Zuzanna Kowalczyk (I skrzypce), Zofia Kozłowska (II skrzypce), Natalia Ciężadło (altówka), Gabriela Ślusarczyk (wiolonczela) oraz Gabriela Świerczek (sopran). Zespół wykonał: "Panis Angelicus" (Cesar Franck), "O mio babbino caro" (Giacomo Puccini), "Nella fantasia" (Enio Morricone) oraz "O Holy Night".

Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową Koliber” od kilku lat prowadzi zajęcia z dziećmi na Oddziale Onkologii i Hematologii dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. W soboty, kiedy czas dłuży się, wolontariusze będący studentami krakowskich uczelni odwiedzają szpital, aby wypełnić dzieciom długie godziny i wprowadzić trochę radości w ten trudny czas. Wśród wolontariuszy są także studenci Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, którzy wspólnie z dziećmi rysują, malują, robią ozdobne pudełka na drobiazgi, zwykłym kamykom przez kolor nadają magiczną moc, z pomponików, kolorowych wstążek i papieru. W ten sposób powstają niezwykłe obrazy, których cześć można zobaczyć na wystawie "Moc kolorów".

pikto moc kolorów