W dniu 19 stycznia 2016 r. Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i China Guanlan Original Printmaking Base podpisały list intencyjny o współpracy w zakresie budowy Międzynarodowej Akademii Grafiki Guanlan w oparciu o zasady chęci, równości, sprawiedliwości, uczciwości i wiary oraz na drodze przyjaznych negocjacji. Pod listem intencyjnym podpisy złożyli: JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, prof. Stanisław Tabisz oraz Luo Qiuxiang, Director of Public Services Office z Longhua New District Administration of Shenzhen.

W tym celu obie strony wykorzystają swoje zasoby i skorzystają z posiadanych przez siebie zalet. Przedsięwzięcie polegające na utworzeniu Międzynarodowej Akademii Grafiki Guanlan ma na celu dziedziczenie tradycyjnej edukacji z zakresu grafiki, przedstawienie współczesnej grafiki, wzmocnienie uzupełniających zalet zasobów akademickich, promowanie ścisłej współpracy dla rozwoju współczesnej grafiki a także przyczynienie się do rozwoju edukacji i komunikacji naukowej oraz wymiany między uczelniami.

Aby w pełni wykorzystać zalety odpowiednich walorów akademickich i osiągnąć współpracę ku obopólnej korzyści w budowaniu międzynarodowej akademii do współpracy zostaną zaproszone także: Centralna Chińska Akademia Sztuk Pięknych, Królewska Akademia Sztuk Pięknych w Antwerpii, Belgia, Narodowa Akademia Sztuki w Sofii, Bułgaria i Uniwersytet Wisconsin-Madison, USA.

pikto Chińczycy styczeń