Prof. Małgorzata Buczek-Śledzińska zdobyła II nagrodę na X Florenckim Międzynarodowym Biennale Sztuki Współczesnej "Art And The Polis".

Małgorzata Buczek - Śledzińska urodziła się w Krakowie. Mieszka i pracuje w Krakowie. W latach 1976-1981 studiowała w krakowskiej ASP na Wydziale Malarstwa. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni profesora Tadeusza Brzozowskiego, z tkaniny unikatowej w pracowni profesora Stefana Gałkowskiego. Od 1980 roku uczestniczyła w ponad 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Od 1990 roku realizuje i prezentuje obiekty z autorskiego papieru czerpanego, z którego technologią zapoznała się w Meksyku w 1990 roku. Swoje cykle malarskie, tkaniny, rysunki, obiekty z autorskiego papieru czerpanego prezentowała na 49 wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Włoszech, Danii, Anglii, Izraelu, USA, Meksyku, Rosji, Czechach oraz na Węgrzech i Kubie. Dwukrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Laureatka nagród i wyróżnień. Uczestniczka międzynarodowych wystaw prezentujących tkaniny unikatowe samodzielnie realizowane przez artystkę. Zakwalifikowana na podstawie konkursu prac.

Prace malarskie i tkaniny Małgorzaty Buczek posiadają w swoich zbiorach:

• Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Polska
  • Muzeum Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Polska
  • Muzeum Sztuki Współczesnej Rufino Tamayo, Mexico. D.F.
  • Ośrodek Kultury Pinedy de Mar , Pineda, Hiszpania
  • Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, Polska