Centrum Sztuki WRO po raz drugi zorganizowało Konkurs Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów. W finale znalazła się praca naszego absolwenta z Wydziału Intermediów Jacka Piotrowicza pt. "Ulica". Praca powstała w Katedrze Metod Sztuki w Pracowni Animacji na Wydziale Intermediów a jej promotorem pracy był prof. Krzysztof Kiwerski.

Skład Komisji Konkursowych Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów:

• Gdańsk: Dagmara Domagała, Paweł Janicki, Martyna Jastrzębska, Piotr Stasiowski, Anna Witkowska
  • Katowice: Adrian Chorębała, Piotr Krajewski, Agnieszka Kubicka-Dzieduszycka, Stanisław Ruksza, Ewa Zawadzka
  • Kraków: Mariusz Front, Delfina Jałowik, Viola Krajewska, Piotr Krajewski, Magdalena Ziółkowska
  • Łódź: Dominika Kluszczyk, Barbara Kręgiel, Daniel Muzyczuk, Wojciech Puś, Dominika Sadowska
  • Poznań: Paweł Janicki, Michał Krawczak, Małgorzata Sikorska, Sławomir Sobczak
  • Szczecin: Danuta Dąbrowska, Paweł Janicki, Magdalena Kreis, Magdalena Lewoc, Zbigniew Sejwa
  • Warszawa: Piotr Krajewski, Agnieszka Kubicka-Dzieduszycka, Izabela Maciusowicz, Stanisław Welbel, Joanna Zielińska
  • Wrocław: Krzysztof Dobrowolski, Krzysztof Kucharczyk, Sylwia Serafinowicz, Małgorzata Sikorska, Maja Wolińska

Jacek Piotrowicz we wstępie do swojej pracy licencjackiej napisał:

"Praca, której inspiracją są poszukiwania warsztatowe w zakresie modelowania postaci ludzkiej w przestrzeni, oraz studia ruchu postaci ludzkiej w technice ręcznej animacji szkieletowej wynika z eksperymentów które rozpocząłem w lipcu 2014 od modelowania pierwszych kilku postaci kobiet i postaci mężczyzny niosącego odbiornik radiowy. Podstawową inspiracją była tu obserwacja człowieka na ulicy, oraz sposobu w jaki jest ubrany. Narracja ma mieć charakter nieepicki, celem jest nie tyle opowiedzenie historii, co wytworzenie metafory przedstawionej sytuacji oraz poszukiwanie istoty związku pomiędzy przedstawionymi w poszczególnych scenach sytuacjami. Wśród podstawowych założeń jest związek z rzeczywistością  codziennej obserwacji. Idea pracy rozciąga się w przestrzeni pomiędzy przedstawionym obrazem, obserwowaną rzeczywistością i projekcją wyobraźni autora.

Animacja montowana jest na zaplanowaną długość sześć i pół minuty i składa się z kilkunastu epizodów obejmując kilkanaście animowanych postaci ludzkich. Praca postępowała systematycznie przez dziesięć miesięcy w tempie  tworzenia nowej postaci i sceny animowanej w której występuje mniej więcej w czasie 2 tygodni."

Film do zobaczenia na www.

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

Wystawa pokonkursowa zostanie otwarta we wtorek, 15 marca 2016 r. o godz. 19.00. Wystawa będzie czynna do niedzieli, 3 kwietnia 2016 r.

Wystawie towarzyszy ogólnopolska konferencja "Koncepcje i praktyki badań, kreacji i dydaktyki na kierunkach medialnych uczelni artystycznych", która odbędzie się w dniach 15-16 marca 2016 r.

Więcej o pracy dyplomowej "Ulica" Jacka Piotrowicza na www.

pikto ulica piotrowicz