Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów aktualnosci_2016/WernisażPałacGdańsk oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Do 29 marca 2016 r. w Górnym Pałacu Sztuki Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie trwa wystawa „Mała Zbrojownia” przedstawiająca prace pedagogów z Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wernisaż wystawy miał miejsce we czwartek, 10 marca 2016 r.

"Mała Zbrojownia" to zabytkowy budynek dawnego arsenału, znajdujący się na Starym Przedmieściu w Gdańsku. Topograficznie jest miejscem, gdzie znajduje się Wydział Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku. W 2016 roku Wydział obchodzi jubileusz 20-lecia.

Wystawa wpisuje się w międzyuczelniany oraz międzywydziałowy cykl wystawienniczy. Krakowsko-gdańskie spotkania, te służbowe i prywatne, udowadniają, że Wydział Rzeźby ASP w Krakowie oraz Wydział Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku pomimo męczącej odległości są sobie bratnie.

Wystawa obrazuje spektrum postaw i możliwości Wydziału Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku, w którego skład wchodzą dwa kierunki: Rzeźba i Intermedia. W pokazie biorą udział wszystkie pokolenia pedagogów od profesorów do asystentów. Pokaz pokoleń artystów tworzy stratyfikację materii artystyczno-pedagogicznej wydziału, rysuje jego profil, odsłania różne opcje, postawy. Konfrontacja w szlachetnych przestrzeniach Pałacu Sztuki składa się z sekwencji nawarstwień, nieregularności i rozmaitych konstrukcji, to mariaż wielu zlepionych ze sobą wątków, znaczeń, a analiza relacji między nimi pomaga zrozumieć szersze konteksty.

Uczestnikami wystawy „Mała Zbrojownia” są: Mariusz Burdek, Tomasz Skórka, Alicja Buławka-Fankidejska, Małgorzata Wiśniewska, Dariusz Sitek, Janina Rudnicka, Marcin Plichta, Katarzyna Józefowicz, Magdalena Schmidt-Góra, Elvin Flamingo, Tomasz Sobisz, Ludmiła Ostrogórska, Teresa Klaman, Jan Szczypka, Marek Elsner, Przemysław Trześniak, Sylwia Jakubowska, Wojciech Sęczawa, Adriana Majdzińska, Dorota Nieznalska, Leszek Krutulski, Grzegorz Klaman, Robert Kaja, Stanisław Radwański, Sławoj Ostrowski, Bogna Burska, Honorata Martin, Małgorzata Kręcka-Rozenkranz, Mariusz Kulpa, Mariusz Białecki, Wojciech Zamiara, Witosław Czerwonka (nie żyje), Katarzyna Jóźwiak-Moskal i Vahram Mkhitaryan.

{gallery}aktualnosci_2016/WernisażPałacGdańsk{/gallery}

pikto ASP w Gdańsku Pałac Sztuki