W dniach 17-19 marca 2016 r. na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie odbywała się III Międzynarodowa Konferencja Studentów i Doktorantów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Oficjalnego otwarcia i powitania gości dokonał JM Rektor krakowskiej ASP prof. Stanisław Tabisz oraz Dziekan Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki dr hab. Marta Lempart-Geratowska, prof. ASP.

Trzydniowa konferencja obejmowała kilka paneli skupionych wokół następujących tematów: konserwacja i restauracja malowideł ściennych, technika i technologia badań, konserwacja i restauracja malowanie na płótnie, przedmiot konserwacji: metal, tkaniny i Modern Art, konserwacja i restauracja szkła i ceramiki, konserwacja i restauracja papieru i fotografii, konserwacji i restauracji rzeźby, badania interdyscyplinarne.

Na konferencji prelegentami byli: Maria Astrid Esquivel Alvarez, Lenka Sloukova, Justyna Skrzelowska, Hanna Ludwiczak, Elena Radoi, Izabela Michalik, Estelle Brunet, Hortense  Robert, Gabriel Bernard, Katarzyna Dobrzańska, Maja Potrawiak, Mirna Mederal, Dora Fekete, Ekateryna Grachyova, Aleksandra Masalska, Aleksandra Masalska, Mateusz Stryczak, Mateusz Jasiński, Aldona Jędrusik, Anna Kowalik, Tanita Ciesielska, Renata Karska, Aleksandra Botz, Dagna Krysiak, Edyta Bernady, Katerina Bartova, Gabrielle Decrion-Lanta, Agnieszka Marecka, Magdalena Skóra, Joanna Sitnik, Joanna Sitnik, Paulina Krupa, Joanna Grabowska, Piotr Owczarek, Renata Tauchmanova, Abigail Duckor, Magdalena Skarżyńska, Barbara Gmińska-Nowak, Katarzyna Bizoń, Łukasz Majerski, Piort Piotrowski oraz Andrzej Żygadło.

pikto konferencja WKiRDS2016