Rozpoczynamy X edycję interdyscyplinarnych warsztatów "Nowa Przestrzeń 2017". Cykl spotkań organizowany jest przez Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki oraz Instytutem Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W tym roku do współpracy zaproszony został także Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej.

Tematem projektu jest "Architektura na styku kultur". Inaugurujący warsztaty/wykład dla studentów, który odbył się 8 listopada w Instytucie Socjologii UJ. Poprowadził go znany i ceniony krakowski filozof, socjolog, kulturoznawca prof. Janusz Mucha, który wprowadził uczestników w problematykę wielokulturowości.

Następnie, przed cztery dni tj. od 27 do 30 listopada 2017 r. na Wydziale Architektury Wnętrz krakowskiej ASP, studenci z w/w wydziałów tworząc interdyscyplinarne zespoły, wraz z kadrą profesorską będą przepracowywali z różnych perspektyw aspekty wielokulturowości w przestrzeniach publicznych Krakowa.

Nowa przstrzen_plakat

pikto nowa_przestrzen1