Od 17 do 19 listopada 2017 r. na Krzemionkach w Krakowie, na obszarze należącym do Urzędu Miasta i Telewizji Kraków miało miejsce wydarzenie artystyczne "Cuda w Parku Bednarskiego". Była to poetycka opowieść o intermedialnym ogrodzie, w który, na czas wydarzenia, przemienił się ten park. Tworzyły go dialogujące z krajobrazem, interaktywne instalacje, performance, wystawy dzieł sztuki, koncerty oraz warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży z okolicznych szkół i przedszkola, przygotowane przez artystów i studentów Wydziału Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz przez, zaproszonych do artystycznych działań, studentów Wydziału Architektury Wnętrz.

Wydarzenie miało charakter wędrówki po terenie tego Ogrodu, ukazującej osobliwe, krajobrazowe walory miejsca, jakim jest Park Bednarskiego. Autorami przedsięwzięcia są: dr hab. Alicja Duzel-Bilińska z Wydziału Architektury Wnętrz ASP i dr hab. Grzegorz Biliński, prof. ASP z Wydziału Intermediów ASP oraz studenci Wydziału Intermediów: Sara Korzec, Patrycja Włodarczyk, Maciej Gniady i Hubert Kaszycki, a realizacja zamierzenia przebiegała przy współpracy ze start-upami i pod patronatem Urzędu Miasta Krakowa.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu artystyczno-badawczego "Przestrzeń dyskretna - nieujawnione miejsca" prowadzonego przez dr hab. Alicję Duzel-Bilińską (WAW ASP) i dr hab. Grzegorza Bilińskiego, prof. ASP (WI ASP). Ideą autorów było zaaranżowanie, przy pomocy nowych technologii i przy zastosowaniu metod sztuki intermedialnej, szczególnego obszaru ekspozycyjnego w przestrzeni miejskiej Krakowa zwracającego uwagę na znaczenie jej kulturowego oraz ekologicznego aspektu oraz wykreowanie w istniejącej, zurbanizowanej tkance miasta niecodziennego, kameralnego miejsca dla nowych, opartych o sztukę, relacji społecznych - szczególnie otwartego na społeczność lokalną.

pikto cuda