Na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie odbyła się jednodniowa konferencja sprawozdawcza Projektu Ogólnopolskie Badanie Losów Zawodowych Absolwentów Uczelni Artystycznych, którą otworzył JM Rektor prof. Stanisław Tabisz. Projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konferencja miała charakter sprawozdawczy i dotyczyła projektu prowadzonego przez Akademickie Biuro Karier krakowskiej ASP na podstawie porozumienia wszystkich uczelni artystycznych oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisanego w pierwszym kwartale 2014 roku.

Na początku konferencji zaprezentowana została nagroda specjalna przyznana niedawno w Konkursie Lumen 2017 Liderzy Zarządzania Uczelnią. Uczestnikom wydarzenia pokazany został film prezentujący projekt Badania Losów Zawodowych Absolwentów, który był przygotowany na konkurs.

Wprowadzenia w tematykę konferencji dokonała Barbara Siorek - kierownik administracyjna projektu. Następnie wnioski z badania losów absolwentów 2017 przedstawiła dr hab. Ewa Bogacz-Wojtanowska, prof. UJ, kierownik naukowa projektu. Barbara Siorek i Joanna Groszek zaprezentowały platformę internetową do badania losów oraz możliwości jej zastosowania na uczelniach. Przedstawione zostało także porozumienie na rzecz Badania Losów Absolwentów w latach 2012-2017.

Podczas konferencji była możliwość zadawania pytań i dyskusji nad możliwościami kontynuacji projektu. Zaprezentowana została również wizja rozwoju projektu na dalsze lata oraz propozycje finansowania projektu w 2019 roku.

Konferencja zakończyła się wizytą studyjną w Akademickim Biurze Karier ASP, które mieści się w dawnej pracowni Olgi Boznańskiej przy ul. Piłsudskiego.

Więcej o projekcie na www.

ASP w_Krakowie_01

ASP w_Krakowie_02