Wraz z końcem 2017 roku dzięki dotacji celowej na wydatki inwestycyjne uzyskanej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zrealizowała projekt „Współczesne technologie cyfrowe w animacji i filmie”. Uczelnia otrzymała dotację w wysokości 1 120 000 zł.

Dzięki realizacji projektu krakowska ASP została wyposażona w profesjonalny sprzęt oraz oprogramowanie do realizacji filmowych. Zakupiony sprzęt (kamery, aparaty, statywy, sprzęt komputerowy, dźwiękowy, projekcyjny, oprogramowanie i technologie oraz inne specjalistyczne wyposażanie m.in. takie jak sprzęt informatyczny i oprogramowanie potrzebne do zastosowania techninki ruchu - montion capture) pozwoli na stosowanie nowoczesnych metod kształcenia studentów, uwzględniających standardy funkcjonujące na obecnym rynku pracy.

sowa studio

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo MKiDN

piktoMKiDN