Cykl fotografii studenta Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - Adama Żądło - "Opuszczona wieś" został wyróżniony na World Biennial of Student Photography 2017 organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych i Uniwersytet w Nowym Sadzie w Serbii.

Do biennale zostało zgłoszonych ponad 300 prac z całego świata. "Opuszczoną wieś" będzie można oglądać w Museum of Contemporary Arts of Vojvodina (MSUV) w Nowym Sadzie od 22 grudnia 2017 r. Wyróżnienie przyznało jury w składzie: Marina Paulenka (Artist and the artistic director of the photography festival "Organ Vida" Zagreb, Croatia), Donald Weber (Photographer and the Professor at the Royal Academy of Art in Hague), David Pujadó (Photographer, director of Bartselona gallery, curator and director of Belgrade Photo Month), István Virágvölgyi (Curator, photo editor, secretary of the Robert Capa Photography Grand Prize, Hungary), Željko Mandić (Photographer and the Professor at the Academy of Arts, University of Novi Sad).

Adam Zadlo_ASP_w_Krakowie_1

Adam Zadlo_ASP_w_Krakowie_2