Serdecznie zachęcamy wszystkich pracowników i studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie do korzystania z bazy testowej Art &Architecture Source (EBSCO) dostępnej z dowolnego komputera należącego do sieci ASP w Krakowie bez konieczności logowania się.

baza

Czytelnicy Biblioteki ASP w Krakowie mogą z niej korzystać na stanowiskach komputerowych w Czytelni Biblioteki przy ul. Smoleńsk 9.

Dostęp do bazy Art &Architecture Source jest możliwy w okresie: od 19 lutego 2018 r. do 20 kwietnia 2018 r.

Bezpośredni dostęp do bazy jest na www.

Pracownicy i studenci ASP mają możliwość dostępu do bazy również poza siecią uczelnianą po zalogowaniu się na stronie www. Dane do korzystania z bazy testowej (login i hasło) zostaną wysłane wszystkim pracownikom ASP drogą mailową natomiast dla studentów ASP będą one dostępne w Bibliotece Głównej ASP w Krakowie.

Art & Architecture Source to bogata baza pełnotekstowa z dziedziny architektury i sztuki przeznaczona na potrzeby różnych użytkowników – architektów, badaczy sztuki, artystów i studentów. Baza zawiera pełne teksty ponad 770 czasopism naukowych i ponad 220 książek, kolekcję ponad 63.000 obrazów z bazy Picture Desk i innych źródeł, podcasty z wiodących muzeów dotyczące artystów i ich prac i wiele innych źródeł. Tematyka bazy obejmuje: architekturę i historię architektury, projektowanie wnętrz, projektowanie terenów zielonych, wzornictwo przemysłowe, sztukę i historię sztuki, fotografię, grafikę, sztukę współczesną, archeologię, projektowanie kostiumów, rękodzieło, sztukę użytkową i sztukę ludową, sztukę i produkcję filmową i telewizyjną, muzealnictwo, malarstwo, sztukę drukarską, rzeźbę, projektowanie mody, materiały wideo i wiele innych.

ArtArchitektureSource

pikto baza