W sobotę, 17 lutego 2018 r. Galeria "Akademia w Bronowicach" po raz kolejny zmieniła się w miejsce szczególne. Wszystko za sprawą studentek z Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Edyta Bernady, Magdalena Brud oraz Maria Zając przeprowadziły warsztaty plastyczne dla dzieci oraz młodzieży zatytułowane "Magia Witrażu" – cz. II. Była to kontynuacja warsztatów, które odbyły się w zeszłym miesiącu.

Dzieci wykonywały barwne dzieła z wykorzystaniem płytek plexi oraz farb do szkła, mając za inspirację barwną twórczość Stanisława Wyspiańskiego. Powstało wiele ciekawych prac, a wydarzenie przebiegało w miłej, artystycznej atmosferze. Pełen harmonogram warsztatów, które będą odbywać się raz w miesiącu do września br. dostępny jest na stronie internetowej Galerii Bronowice. Po raz kolejny wydarzenie ubogaciły witraże wykonane przez studentów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w Pracowni Witrażu i Szkła (Pracownia Wolnego Wyboru) prowadzonej przez dr Martę Kamińską.

Kuratorem artystycznym Galerii „Akademia w Bronowicach” jest dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP. Warsztaty wsparł swoją obecnością przedstawiciel agencji Open Media Public Relations Przemysław Pawluś. Za koordynacje działań odpowiada doktorantka WKiRDS Paulina Krupa.

Foto Przemysław Pawluś

Warsztaty ASP 01