Studencki Konkursu 5. Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz Kraków 2018 odbywał się pod hasłem "mosspace re/in/venting". Do udziału w nim zaproszeni zostali studenci polskich i zagranicznych uczelni artystycznych, którzy stanęli przed wyjątkowym wyzwaniem, jakim jest całościowe, wizyjne spojrzenie na funkcję i architekturę wnętrz Małopolskiego Ogrodu Sztuki, jego najbliższego otoczenia, obszarów przejściowych między wnętrzem a zewnętrzem, stworzenie architektonicznej wizji w kontekście misji i form działania instytucji, z poszanowaniem istniejących autorskich założeń bryły architektonicznej.

Studenci mieli za zadanie wykreowanie nowej narracji przestrzennej budynku, nastawionej na interakcję, spotkanie, wymianę. Wyjątkową wartością tego przedsięwzięcia jest również fakt, że projekt koncepcyjny aranżacji MOS pozwala studentom wejść we wspólną przestrzeń twórczą z autorem budynku – czołowym architektem Krakowa – Krzysztofem Ingardenem.

Jury konkursu przyznało następujące nagrody:

Grand Prix 5 Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz indeks Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie dla Magdaleny Czuj

ASP w_Krakowie_Czuj

Nagroda fundowana przez Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie dla Anny Sosnal

ASP w_Krakowie_Sosnal

Nagroda fundowana przez Dziekana Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie dla Magdaleny Jankowskiej

ASP w_Krakowie_Jankowska

Wyróżnienie honorowe dla Edyty Ptasznik

ASP w_Krakowie_Ptasznik

Wyróżnienie honorowe dla Magdaleny Krzyżak

ASP w_Krakowie_Krzyzak

Wyróżnienie Plastyka Miasta Krakowa dla Justyny Jasek i Marii Anweiler

ASP w_Krakowie_Jasek_Anweiler

Do 25 marca 2018 r. w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (Kraków, ul. Rajska 12) trwa pokonkursowa wystawa 5. Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz. Ekspozycja dostępna jest codziennie w godz. 10.00-18.00. Wstęp wolny.

pikto czuj