W przestrzeni Galerii "Akademia w Bronowicach" (ul. Stawowa 61) trwa wystawa "Wokół dzieła 2017". Ekspozycja prezentuje prace studentów - uczestników czwartej edycji Konkursu na Dzieło, zorganizowanego przez Uczelnianą Radę Samorządu Studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Prezentacja ta została poszerzona o grono kilku osób - członków samorządu studenckiego, którzy przyczynili się do zorganizowania konkursu.

ASP w_Krakowie_1

ASP w_Krakowie_2

ASP w_Krakowie_3

W wystawie udział biorą: Natalia Nowicka, Daria Pałka, Adam Żądło, Karolina Cygnar, Martyna Hołda, Kamil Klonowski, Alicja Pakosz, Edward Petrasheskyn, Matylda Polak, Alicja Dubańska, Kamil Sosin, Karol Lis, Sylwia Walania, Konrad Żukowski, Aleksandra Strączek, Patrycja Krzanowska, Agnieszka Wygoda, Svetlana Kohunytska, Szymon Wal, Aleksandra Bożek, Monika Szydłowska, Estera Mrówka, Marcelina Kurek, Przemysław Broszko, Joanna Tochman, Anna Grochowska, Adriana Foryś, Paulina Żmuda, Filip Handzel, Weronika Mordel, Weronika Cyganik, Alicja Biedrzycka, Katarzyna Jarząb.

ASP w_Krakowie_4

ASP w_Krakowie_5

ASP w_Krakowie_6

Wystawie towarzyszy katalog. W jego wstępie dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP - Prorektor ds. Studenckich a zarazem Kurator Galerii "Akademia w Bronowicach" pisze: "...Tegoroczna edycja konkursu pozwoliła na zaprezentowanie prac kilkudziesięciu autorek i autorów szeroko reprezentując sztuki piękne, począwszy od malarstwa, przez grafikę i rysunek, rzeźbę na działaniach filmowych kończąc. Przekazane do konkursu prace ujawniają zarówno szerokie zainteresowania tematyczne jak również bogate zróżnicowanie formalne, rozpiętość warsztatu oraz wielorako przejawianą wrażliwość i estetyczną tożsamość. Obserwacja ta zdaje się być bardzo ważną i cenną cechą zgromadzonych dzieł, jest bowiem przejawem rosnącej samoświadomości studentów jako adeptów nowej sztuki a zarazem przekonaniem o potrzebie wyrażania siebie i swoich emocji niezależnie od grupowych czy instytucjonalnych upodobań. Całość prezentacji uwypukla zatem także głęboka tęsknota za poszukiwaniem bardzo osobistego języka wypowiedzi, z jednej strony czerpiąc wiele z aktualnych trendów i postaw estetycznych, zarazem próbując oryginalnych rozwiązań i dociekania: jak wyrazić siebie, jak oryginalnie zwrócić uwagę nie tyle na siebie co na swoje przemyślenia, obawy czy pragnienia..."