Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów aktualnosci_2018/Ubior_lodz oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

We wtorek, 13 marca 2018 r. w Galerii Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 68 odbył się uroczysty wernisaż wystawy "Studenci z Łodzi pozdrawiają studentów z Krakowa". Ekspozycja będzie czynna do 31 marca 2018 r. Na wystawie zobaczyć można prace studentów Pracowni Projektowania Ubioru 240 z Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi prowadzonej przez dr hab. Małgorzatę Czudak i Michała Szulca oraz z Pracowni Projektowania Tkaniny i Ubioru z Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie prowadzonej przez dr Annę Pyrkosz i Annę Hanysz. Kuratorkami wystawy są dr hab. Małgorzata Czudak i dr Anna Pyrkosz.

ASP Łódź: prof. ASP Małgorzata Czudak, Michał Szulc, Monika Żbikowska, Anastazja Zarestkaya, Maja Pilarek, Weronika Surdacka, Wojciech Bartkowiak, Kamil Wesołowski, Dominik Ćwienczak, Barbara Pałczyńska, Adrian Krupa.
ASP Kraków: dr Anna Pyrkosz, Anna Hanysz, Zuzanna Włodarz, Katarzyna Król, Anna Makuch, Agnieszka Kowal, Klaudia Agier, Jagoda Pogroszewska, Indira Khafizowa, Sylwia Kliszcz, Anna Kaniewska, Oswald Korczyński, Monika Kowalska, Anna Kaniewska, Bartłomiej Zięba.

„Pracownia 240 kultywuje myśl połączenia dziedzictwa i nowoczesności. Objęłam kierownictwo Pracowni, którą ukończyłam, a która w swoim dorobku ma wielu znanych projektantów. Moja Pani Profesor Aleksandra Pukaczewska chciała, żebym kontynuowała jej dzieło- kształcenia młodych, utalentowanych projektantów. Moim asystentem jest Michał Szulc, mój były dyplomant. Teraźniejszość to nowe czasy i nowe wyzwania- kształcimy nowe pokolenia projektantów z poszanowaniem naszej tradycji- Uczelni i Miasta Łodzi.
Nasza wizja ubioru/MODY zestawiona jest z nowym projektem ASP w Krakowie-Pracownią Projektowania Tkaniny i Ubioru a tym samym z tradycjami Uczelni krakowskiej. Jak na krakowskim ASP ta tradycja i dziedzictwo 200 lat przekłada się na nowe pokolenie i współczesne spojrzenie na design? Czym w kontekście projektowania ubrań są dziś terminy takie jak użytkowość i artyzm? Może łącznikiem Łodzi i Krakowa jest kreatywność? Świeżość spojrzenia młodego pokolenia? Pracownią kieruje moja była doktorantka- Anna Pyrkosz, asystentką jest Anna Hanysz- jej była studentka. Do tej pory ja współpracowałam z Pracownią z Krakowa.
W ubiegłym roku Pracownia Projektowania Tkaniny i Ubioru pokazała swoje prace w Galerii Look łodzkiej ASP.”

prof. ASP Małgorzata Czudak

Dziękujemy Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi za zaproszenie i pomoc w organizacji wystawy.

{gallery}aktualnosci_2018/Ubior_lodz{/gallery}

pikto ubior_lodz