Wszystkich pracowników Akademii Sztuk pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zachęcamy do udziału w szkoleniach organizowanych przez Małopolski Ośrodek Medycyny Pracy. Osoby zainteresowane poniższą tematyką prosimy o zgłoszenie w Dziale Spraw Pracowniczych - drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - chęci udziału w konkretnych szkoleniach do dnia 3 kwietnia 2018 r.

Prawdopodobny termin organizacji szkoleń to kwiecień/maj br.

• „Wypalenie zawodowe”

Edukacyjny program promocji zdrowia – wykład na temat przyczyn, przebiegu procesu i skutków wypalenia zawodowego oraz omówienie metod przeciwdziałania wyżej wymienionemu problemowi.
Zajęcia prowadzi magister psychologii (ok. 1godz. 15min.).

• „Zapobieganie negatywnym skutkom zdrowotnym pracy przy komputerze”

Edukacyjny program promocji zdrowia – wykład z pokazem multimedialnym i instruktażem ćwiczeń wzmacniających i relaksacyjnych prowadzą pracownicy Działu Szkoleń i Promocji Zdrowia MOMP (ok. 1 godz.).

• „Stres w miejscu pracy”

Edukacyjny program promocji zdrowia – wykład na temat negatywnych skutków działania stresu oraz przedstawienie technik relaksacyjnych.
Zajęcia prowadzi magister psychologii (ok. 1.5 godz.).
Maksymalna liczba uczestników w grupie 20 osób.

• „Zdrowe serce”

Edukacyjny program promocji zdrowia – wykład z pokazem multimedialnym nt. czynników ryzyka chorób układu krążenia i instruktaż prawidłowego pomiaru ciśnienia tętniczego krwi.
Wykład prowadzi lekarz, specjalista medycyny pracy (ok 1. godz.).

• „Głos Twoim narzędziem pracy – zadbaj o niego”

I etap – realizowany w szkole/ w zakładzie pracy – wykład (ok.1 godz.).
Zapoznanie pracowników z czynnikami wpływającymi na stan narządu głosu oraz z zasadami higieny pracy głosem.
II etap – indywidualnie w Małopolskim Ośrodku Medycyny Pracy:
nauka prawidłowej techniki emisji głosu (indywidualne zajęcia z logopedą),
konsultacja laryngologiczno – foniatryczna oraz rehabilitacja narządu głosu (zabiegi inhalacyjne).

• „Komunikacja interpersonalna”

Edukacyjny program promocji zdrowia – wykład na temat metod skutecznej komunikacji w pracy zarówno w kontaktach ze współpracownikami jak i klientami.
Zajęcia prowadzi magister psychologii (ok. 1 godz.).

• „Obturacyjny bezdech senny pod kontrolą – zapobieganie wypadkom w pracy i wypadkom komunikacyjnym u osób z bezdechem sennym"

Edukacyjny program promocji zdrowia – wykład z pokazem multimedialnym nt. czynników ryzyka , leczenia i zapobiegania obturacyjnemu bezdechowi sennemu.
Etap I -wykład prowadzą pracownicy Działu Szkoleń i Promocji Zdrowia MOMP (ok 1. godz.).
Etap II – Badanie poligraficzne/polisomnograficzne u osób z bezdechem sennym.

pikto szkolenie_