Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana MAtejki w Krakowie zaprasza na seminarium naukowe poświęcone autorskim prezentacjom międzynarodowego grona ekspertów uczestniczących w Programie badawczo-konserwatorskim Ołtarza Wita Stwosza (2015-2021), które odbędzie się 15 maja 2018 r. w godzinach 10.30-16.30 w auli głównej krakowskiej ASP, pl. Jana Matejki 13. O godzinie 15.30 zapraszamy przed ołtarz Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej, gdzie prezentowane będą opracowywane obecnie fragmenty kwater.

Inicjatywa pt. KONTEKSTY (autorskie prezentacje międzynarodowego grona ekspertów uczestniczących w Programie badawczo-konserwatorskim ołtarza Wita Stwosza w latach 2015–2021) jest organizowana w ramach obchodów 200-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

W ramach projektu badawczo-konserwatorskiego – prowadzonego przez Międzyuczelniany Instytut Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie i ASP w Warszawie od 2015 roku, a dotyczącego ołtarza Wita Stwosza w kościele Najświętszej Marii Panny w Krakowie – organizowane są corocznie międzynarodowe spotkania ekspertów w dziedzinie konserwacji i historii sztuki, służące wymianie myśli i lepszemu poznaniu zagadnień dotyczących tego wybitnego dzieła. W tym roku, który jest rokiem 200-lecia krakowskiej Akademii, poprosiliśmy ekspertów o podzielenie się z nami swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami dotyczącymi dzieł Wita Stwosza bądź dzieł odnoszących się czasowo lub kulturowo do interesującego nas zagadnienia. Dzięki otwartej formule tegorocznego spotkania chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału i dyskusji z naszymi prelegentami.

Szczegółowy plan seminarium jest dostępny na www.

pikto wit