W poniedziałek, 21 maja, prezydent Jacek Majchrowski wręczył Stypendia Twórcze Miasta Krakowa za rok 2017. Nagrodę otrzymało 40 utalentowanych twórców i menedżerów kultury. Wśród wyróżnionych nie zabrakło osób związanych z Alademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

W zestawieniu znależli się studenci, absowenci i pedagodzy krakowskiej ASP.

Stypendia otrzymali:

• animacja i edukacja kulturalna: Paweł Łyskawa, Piotr Majewski, Anna Siek
  • film: Przemysław Czepurko, Martyna Kielesińska, Róża Misztela
  • kultura cyfrowa: Michał Hyjek
  • kultura ludowa: Adam Żądło
  • literatura: Jacek Hajduk, Łukasz Mańczyk, Małgorzata Niemczyńska
  • muzyka popularna: Weronika Kowalska, Jakub Płużek
  • muzyka poważna: Piotr Krzaczkowski, Piotr Peszat, Mateusz Rusowicz, Paulina Tkaczyk
  • nowe technologie: Michalina Rolnik, Marianna Serocka
  • niematerialne dziedzictwo Krakowa: Adrian Widłak
  • opieka nad zabytkami: Oskar Hanusek
  • sztuka uliczna: Kamil Kuzko
  • sztuka wizualna: Pat Guzik, Natalia Kopytko, Małgorzata Markiewicz, Karol Pałka, Konrad Peszko, Zofia Szczęsna, Aleksandra Toborowicz, Joanna Warchoł, Iga Węglińska, Anna Maria Zygmunt
  • taniec: Małgorzata Hadus, Jan Lorys
  • teatr: Dominika Feiglewicz, Klaudia Wójciak, Dagmara Żabska
  • zarządzanie i wspieranie kadr kultury: Olga Brzezińska, Maja Chiara Faber, Paulina Sobczyk

Stypendia Twórcze Miasta Krakowa przyznawane są od 1994 r. przez prezydenta Krakowa na podstawie propozycji przedstawionych przez Komisję ds. Stypendium Twórczego Miasta Krakowa, złożoną z wybitnych krakowskich przedstawicieli środowisk twórczych oraz menedżerów kultury.

Źródło informacji www.

pikto tworcze