W niedzielę, 18 listopada 2018 r. w Warszawie w trakcie Interdyscyplinarnego Kongresu Akademickiego Ruchu Naukowego "IKONA 2 - Nowe Wyzwania" odbyła się Gala Środowiska Akademickiego, podczas której wręczono nagrody konkursu StRuNa dla najlepszych Kół Naukowych w całej Polsce. W kategorii Koło Naukowe Roku 2018 działające na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Koło Naukowe otrzymało wyróżnienie.

Dyplom struna

Koło Naukowe Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zrealizowało szereg projektów naukowych, artystycznych oraz artystyczno-naukowych. Liczba członków koła wynosi 27 osób. W tym 6 osób znajduje się w zarządzie, a pozostałe 21 zrzeszone jest w trzech sekcjach: historii sztuki, konserwacji rzeźby oraz konserwacji malarstwa. Opiekunami Koła Naukowego są: dr hab. Paweł Pencakowski, prof. ASP oraz dr Janusz Sarkowicz. Dzięki wspólnej pracy oraz zaangażowaniu zespołu Koła Naukowego i opiekunów zrealizowane zostały liczne przedsięwzięcia i projekty, dotyczące warsztatów materiałoznawczych, objazdów naukowych polskich i zagranicznych, warsztatów konserwatorskich, wykładów gościnnych, wystaw plenerowych oraz publikacji powystawowych. Ponadto członkowie Koła biorą czynny udział w konferencjach i sympozjach naukowych zarówno w kraju, jak i poza nim.

Celem konkursu StRuNa jest nagrodzenia studentów i doktorantów, którzy zespołowo zrealizowali najciekawsze projekty naukowe. Ponadto uhonorowani zostaną opiekunowie naukowi i twórcy podmiotów rozpoczynających aktywność naukową. Konkurs StRuNa jest częścią Programu StRuNa realizowanego pod patronatem ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Nazwa StRuNa to skrótowiec utworzony z pierwszych liter słów St-udencki Ru-ch Na-ukowy.

Struna 4

Koło Naukowe WKiRDS na Facebooku