W tym roku odbyły się ćwiczenia z ewakuacji przeciwpożarowej w wyznaczonych przez JM Rektora prof. Stanisława Tabisza obiektach Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Systematyczne i cykliczne ćwiczenia mają na celu utrwalenie poprawnych działań i zachowani na wypadek różnych zagrożeń.

ewakuacja asp

W Zakopanem na ul. Harenda 16 w Domu Plenerowym - należącym do Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - została przetestowana nowo wykonana instalacja przeciwpożarowa. Próbna ewakuacja wywołana została 26 października 2018 r., o godz. 11.00 poprzez zadymienie czujek w Domu Plenerowym i przekazanie alarmu do centrali w Domu Pracy Twórczej. Akcję ratunkową prowadziła Kierownik Domu Pracy Twórczej i Domu Plenerowego mgr Joanna Mąka. Z obydwu obiektów, w ciągu 8 minut, ewakuowano 35 osób. W ćwiczeniach wzięli udział studenci krakowskiej ASP wraz z opiekunami przebywający w tym czasie na plenerze.

Ćwiczenia w budynku Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zlokalizowanym przy ul. Karmelickiej 16 odbyły się 28 listopada 2018 r., o godz. 14.00. Przeprowadził je Prodziekana Wydziału Grafiki dr hab. Robert Sowa. Z obiektu ewakuowano 32 osoby w ciągu 5 min. Po ćwiczeniach pracownicy Straży Pożarnej dokonali przeglądu budynku i przekazali sugestie wynikające z obserwacji prowadzonej podczas ćwiczeń.

W kompleksie obiektów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie znajdujących się przy pl. Matejki 13 ewakuację zarządził i ćwiczeniami kierował JM Rektor prof. Stanisław Tabisz. Prowadzone były duże manewry w wyniku których ewakuowano 150 osób. Ćwiczenia przeprowadzono 5 grudnia 2018 r., kiedy to o godz. 12.00 rozległ się alarm. Próbna ewakuacja została przeprowadzona z udziałem pracowników Straży Pożarnej, którzy obserwując realizację działań przekazali uwagi do zastosowania w przyszłości. Ćwiczenia odbyły się sprawnie co potwierdza czas ewakuacji obiektów wynoszący 12 min.

pikto ewakuacja