W imieniu Akademickiego Biura Karier Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zapraszamy na szkolenie pt. "Pozyskiwanie środków na działania i realizacje artystyczne oraz sponsoring w sztuce", które odbędzie się 19 stycznia 2019 r., w godz. 9.00-16.00 w sali szkoleniowej Biura Karier ASP przy ul. Piłsudskiego 21/8 w Krakowie.

szkolenie pozyskiwanie_funduszy_plakat

Spotkanie adresowanie jest do studentów wszystkich kierunków ostatnich czterech semestrów oraz absolwentów biorących udział w projekcie "Profesjonalne Biuro Karier Rynku Kreatywnego".

Cel szkolenia: nabycie przez studentów wiedzy i umiejętności z zakresu możliwych form pozyskiwania środków na realizacje i działania artystyczne (m.in. granty, sponsoring, mecenaty), elementów tworzenia dobrego wniosku na przedsięwzięcia wystawiennicze i kulturalne, metod promowania twórczości w kontekście pozyskiwania środków.

Dlaczego warto być?

• poznasz metody pozyskiwania funduszy na projekty artystyczne
  • dowiesz się jak przygotować projekt dla sponsorów i darczyńców oraz jak konkurować o fundusze
  • poznasz zasady pracy ze sponsorami i darczyńcami
  • otrzymasz narzędzia przydatne w pozyskiwaniu funduszy

Ilość miejsc ograniczona. Zapisz się jak najszybciej na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O prowadzącym

Robert Kawałko – absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stypendysta Uniwersytetu Fryburskiego w Szwajcarii. Kierował działami marketingu kolejno w dwóch firmach z branży IT, a od 2001 był fundraiserem w organizacjach pozarządowych. Prowadzi firmę doradczą specjalizującą się w PR, fundraisingu, szkoleniach i doradzaniu organizacjom. Zainicjował powstanie Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu, którego był prezesem zarządu w latach 2006-2012, następnie wiceprezesem, o od października 2018 r. ponownie pełni w nim funkcję prezesa. W latach 2007 - 2013 był wiceprezesem Europejskiego Stowarzyszenia Fundraisingu, gdzie odpowiadał za rozwój nowych organizacji fundraiserów w Europie. Współtworzył wiele kampanii dobroczynnych i doradzał przy ich wdrażaniu. Wykładał na konferencjach m.in. w Czechach, na Słowacji, na Ukrainie, w Holandii, Japonii, Gruzji i na Węgrzech. Od 2011 roku jest wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jest autorem licznych publikacji na temat fundraisingu i zarządzania organizacjami. Od sierpnia 2015 r. kieruje założoną przez siebie Fundacją Polski Instytut Filantropii, która prowadzi ogólnopolskie kampanie filantropijne - "Kilometry Dobra" „DomyDziecka.org” i "Dobry Testament".

pikto szkolenie_pozyskiwanie