Na portalu Artinfo rusza aukcja charytatywna zainicjowana przez krakowską ASP, z której dochód ma zostać przeznaczony na wsparcie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Studenci, pracownicy naukowi oraz artyści związani z Akademią przekazali w geście solidarności z chorymi na COVID-19 oraz z opiekującym się nimi personelem medycznym aż 206 prac!

uj dla szpitala

Wszystkie będą dostępne na aukcji (od 22 kwietnia 2020 r. godziny 12 do 6 maja 2020 r. godziny 21) na portalu artinfo.pl który również zdecydował się wesprzeć akcję poprzez udostępnienie za darmo portalowej przestrzeni (bez pobierania prowizji od licytowanych dzieł), a także promocji aukcji (powiadomienie 20 000 klientów).

Ponadto inicjatywa zyskała jeszcze jednego bardzo ważnego partnera – DHL Parcel Polska, który pokryje koszty transportu i skutecznie dostarczy wylicytowane dzieła sztuki do nowych właścicieli po zakończeniu aukcji. Jest to olbrzymie wsparcie dla organizatorów, bowiem w obecnej sytuacji to właśnie uniknięcie dodatkowych kosztów stało się kluczowe dla powodzenia aukcji, a przekazanie prac było największym logistycznym wyzwaniem

Te wspaniałe gesty pokazują, że #UJdlaSzpitala ma duże znaczenie w walce z koronawirusem, a to wszystko dzięki osobom, które wsparły i wypromowały ją na samym początku i dzięki którym uzbieraliśmy dla Szpitala Uniwersyteckiego ponad 1,9 mln złotych!

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na najpilniejsze potrzeby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie związane z walką z epidemią – przede wszystkim na środki ochrony osobistej.

Biorąc udział w aukcji, można jednocześnie wspierać zespół i pacjentów Szpitala Uniwersyteckiego oraz stać się posiadaczem pięknego dzieła sztuki!

Zapraszamy do licytowania!

Ważna informacja odnośnie dostawy

Ze względu na okres kwarantanny, Akademia Sztuk Pięknych, jest chwilowo zamknięta. Dlatego dostawa wylicytowanych prac odbędą się dopiero po oficjalnym otwarciu uczelni, gdy możliwe będzie bezpieczne przesłanie prac.