W sprzedaży ukazał się nowy 71 numer "Wiadomości ASP". Przeczytać w nim można obszerną rozmowę Beaty Biegaj z Pawłem Taranczewskim zatytułowaną "Muszę czytać, bo bez tego bym umarł po prostu". Godny polecenia jest artykuł Michała Pilikowskiego "Wojciech Korneli Stattler i jego epoka", zaś fenomen Cesara Manrique można zgłębić w artykule Jacka Dembosza.

W dziale wystawy-głosy-recenzje znależć można relację Tomasza Kapeckiego z wystawy Expo 2015 w Mediolanie, dwa artykuły Kingi Nowak o wystawie Andrzeja Bednarczyka oraz rysunkach Wacława Gawlika w Składzie Solnym, artykuł Jadwigi Wielgut-Walczak o wystawie Barbary Ziembickiej w Galerii jednej Książki, Łukasza Konieczko o malarstwie i rysunku Allana Rzepki, Olgi Grodniewicz na temat wakacyjnej wystawy Ilustracja powyżej w Galerii ASP, Jana Tutaja o wystawie na początku było #słowo, która miała miejsce w Galerii Akademia w Bronowicach, Ewy Janus o wystawie grafiki i rysunku Adama Pociechy, Anny Dettloff o wystawie rzeźby Stanisława Hrynia w Berlinie, artykuł Stanisława Hrynia o twórczości Tomasza Westrycha, a także o III Studenckim Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej czy wystawie studentów w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W najnowszym numerze można przeczytać także przemówienie inauguracyjne JM Rektora ASP, prof. Stanisława Tabisza, które zostało wygłoszone 2 października 2015 r. Znaleźć można także informacje dotyczące tegorocznych dyplomów, nagród, warsztatów, konkursów itd.

Okładkę zdobi Red lorry yellow lorry Tomasza Kręcickiego.

publikacje wiad

okładka 71 pikto